Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičiaus susitikime su Europos Tarybos komisaru – dėmesys žmogaus teisių ir žodžio laisvės principams

Sukurta 2016.12.08 / Atnaujinta 2016.12.09 10:11
   L. Linkevičiaus susitikime su Europos Tarybos komisaru – dėmesys žmogaus teisių ir žodžio laisvės principams
   L. Linkevičiaus susitikime su Europos Tarybos komisaru – dėmesys žmogaus teisių ir žodžio laisvės principams

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 8 dieną susitiko su Europos Tarybos žmogaus teisių komisaru Nilsu Muižnieku, kuris pirmą kartą į Lietuvą atvyko su oficialiu vizitu. Susitikime Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad Lietuva visapusiškai įgyvendina savo įsipareigojimus žmogaus teisių srityje ir remia Europos Tarybos žmogaus teisių komisaro mandatą bei jo veiklą.

   Ministras paminėjo, kad šiandien, kai Europai iškyla naujos saugumo grėsmės, įskaitant įvairias agresijos formas,  ypač svarbu išsaugoti pagarbą pamatinėms Europos Tarybos vertybėms – teisės viršenybei, demokratijai ir žmogaus teisėms.

   „Europos Taryba kartu su Europos Žmogaus Teisių Teismu yra vieni esminių instrumentų, padedančių užtikrinti taiką, saugumą ir stabilumą visame regione“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva skiria ypatingą dėmesį konfliktų prevencijai, žiniasklaidos laisvei ir žurnalistų saugumo temoms, kovai su diskriminacija ir su smurtu prieš moteris.

   „Žodžio laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimas yra būtini bet kuriai stipriai ir tvariai visuomenei. Šioms temoms Lietuva skyrė ir toliau nuosekliai skirs prioritetinį dėmesį“, – sakė ministras.

   Susitikimo metu aptarta blogėjanti žmogaus teisių padėtis Rusijos okupuotame Kryme ir okupuotose Rytų Ukrainos teritorijose, kurios dėl izoliacijos tampa „pilkosiomis zonomis“. L. Linkevičius išreiškė viltį, kad komisarui artimiausiu metu bus užtikrinta galimybė nuvykti ir netrukdomai stebėti žmogaus teisių padėtį okupuotame Kryme.

   Vizito Lietuvoje metu komisaras taip pat susitiko su Ministru Pirmininku, Lietuvos Prezidentės patarėjais, vidaus reikalų ir teisingumo ministrais, socialinės apsaugos ir darbo, švietimo ir mokslo ministerijų atstovais, Seimo nariais, Seimo kontrolieriais, lygių galimybių kontroliere ir vaiko teisių apsaugos kontroliere, žurnalistų etikos inspektore bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

   Susitikimuose su Lietuvos valstybinių institucijų atstovais komisaras pagrindinį dėmesį skyrė moterų teisių, vaikų teisių ir asmenų su negalia teisių apsaugos, lyčių lygybės ir kovos su smurtu artimoje aplinkoje temoms. Komisaras pažymėjo, kad norint užtikrinti tinkamą apsaugą nuo smurto artimoje aplinkoje, itin svarbu ratifikuoti ir įgyvendinti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos bei kovos su juo (Stambulo konvenciją).

   Europos Tarybos žmogaus teisių komisaro mandatas įsteigtas Europos Tarybos 1999 m. siekiant skatinti supratimą ir pagarbą žmogaus teisėms visose 47 Europos Tarybos šalyse narėse.  Pagrindiniai mandato tikslai yra skatinti veiksmingą žmogaus teisių užtikrinimą ir padėti valstybėms narėms įgyvendinti Europos Tarybos žmogaus teisių standartus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 20 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus ruošiamasi gruodžio 14 dieną vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. BRT posėdyje bus aptariama EVT darbotvarkė gynybos, socialiniais, švietimo, kultūros, migracijos ir ES išorės santykių klausimais. Be to, Tarybos metu vyks vieši debatai dėl prioritetinių 2018 metų ES teisėkūros iniciatyvų, remiantis spalio 24 dieną išplatinta Europos Komisijos darbo programa 2018 metams. Posėdyje bus pristatytas 2018 metų Europos semestro veiksmų planas, kuris įgalina efektyvesnį ekonominės politikos koordinavimą ir planavimą.

   Europos Sąjunga »
   0921 esbo diskusija2.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

   esbo.jpg

   Rugsėjo 12 dieną Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) surengė diskusiją apie Rusijos ir kitų šalių vyriausybių finansuojamų NVO keliamas grėsmes.

   Daugiašaliai santykiai »
   49774_003.jpg

   Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė birželio 29 dieną pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Ukrainai 2015–2017 m. įgyvendinti ir 15 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Gruzijai 2016–2019 m.  įgyvendinti.

   Atstovybių naujienos »
   ET konvencija.jpg

   Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos (ET) Laima Jurevičienė birželio 19 dieną pasirašė naujos redakcijos ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos.

   Atstovybių naujienos »
   20170519_114623.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 18–19 dienomis dalyvavo Europos Tarybos Ministrų komiteto susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas naujų grėsmių – pabėgėlių krizės, konfliktų, populizmo, ekstremizmo – sprendimui.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata