Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: ES plėtra yra strateginis narystės ES siekiančių šalių pasirinkimas

Sukurta 2018.04.18 / Atnaujinta 2018.04.20 08:45

Balandžio 17 dieną Europos Komisija paskelbė kasmetinį dokumentų paketą apie ES plėtrą. Kartu buvo įvertinta padaryta reformų pažanga Vakarų Balkanuose ir Turkijoje. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė ES atvirų durų politikos svarbą ir teigiamai įvertino Pietryčių Europos šalių daromą pažangą siekiant narystės ES.

„Patikima ES plėtros politika prisideda prie taikos, stabilumo ir saugumo ES kaimynystėje, gerų kaimyninių santykių ir europinių vertybių sklaidos. Visos narystės ES siekiančios šalys turi galimybę žengti pirmyn ES keliu, jei demonstruos tvirtą politinę valią vykdyti realias ir tvarias reformas bei galutinai išspręsti ginčus su kaimyninėmis šalimis“, – sakė L. Linkevičius.

Europos Komisijos komunikate pažymima, kad ES plėtros procesas grindžiamas individualiais narystės ES siekiančių šalių nuopelnais ir griežtomis, bet sąžiningomis sąlygomis, vykdant ryžtingas pertvarkas, ypač teisinės valstybės, pagrindinių teisių, demokratinių institucijų ir viešojo administravimo bei ekonomikos srityse.

L. Linkevičius pabrėžė, kad ES plėtra nėra vien techninis procesas, o strateginis narystės ES siekiančių šalių pasirinkimas, reikalaujantis ES vertybių ir principų laikymosi, įskaitant visišką ES kandidačių prisijungimą prie ES bendros užsienio ir saugumo politikos pozicijų.

Lietuvos diplomatijos vadovas pasveikino Europos Komisijos rekomendaciją pradėti derybas dėl narystės ES su Albanija ir buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija.

„Įgyvendindamos būtinas reformas, abi šalys padarė ženklią pažangą, leidžiančią joms toliau žengti pirmyn ES keliu“, – pabrėžė ministras.

Europos Komisijos teigimu, Albanijos įgyvendinamos reformos, ypač teisingumo srityje, jau duoda konkrečių rezultatų, o buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija įveikė gilią politinę krizę ir ėmėsi ryžtingų reformų bei aktyvių veiksmų siekdama pagerinti kaimyninius santykius su Bulgarija bei išspręsti klausimą dėl šalies pavadinimo su Graikija.

 

Visą ES plėtros paketą ir pažangos vertinimą Vakarų Balkanuose (Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje, buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje ir Serbijoje) ir Turkijoje galima rasti čia

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus (37 of 39)res.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 d. Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos išorinės ES dimensijos finansavimo.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata