Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pasveikino Maltos ordino Didįjį Kanclerį su šios organizacijos globėjo Šv. Jono Krikštytojo diena

Sukurta 2019.06.24 / Atnaujinta 2019.06.25 09:01
  L. Linkevičius pasveikino Maltos ordino Didįjį Kanclerį su šios organizacijos globėjo Šv. Jono Krikštytojo diena

  Birželio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Maltos ordino Didįjį Kanclerį ir užsienio reikalų ministrą Albrechtą Freiherrį von Boeselagerį ir visus Maltos ordino narius su šios organizacijos globėjo Šv. Jono Krikštytojo diena.

  Ministras padėkojo už aktyvią Maltos ordino veiklą Lietuvoje, teikiamą humanitarinę pagalbą, labdarą, įgyvendinamas socialines ir sveikatos priežiūros programas ir projektus, skirtus skurstantiems, pagyvenusiems ir neįgaliems asmenims bei vaikams iš nepalankiomis sąlygomis gyvenančių šeimų. „Mes taip pat labai vertiname Ordino veiklą skatinant savanorišką veiklą Lietuvoje, atkreipiant visuomenės dėmesį į jos silpniausius ir pažeidžiamiausius narius, jaunimo įtraukimą  į socialines iniciatyvas“, – pažymėjo L. Linkevičius savo laiške.

  Maltos ordinas – krikščioniška pasaulinė organizacija, teikianti pagalbą skurstantiems bei ligoniams, nepriklausomai nuo jų rasinės ir religinės priklausomybės. Maltos ordino Pagalbos tarnyba Lietuvoje buvo įkurta 1991 metais. Šiuo metu Lietuvos maltiečiai 42 mūsų šalies vietovėse vienija daugiau kaip 1500 savanorių. Lietuvos maltiečiai įkūrė socialinius vaikų dienos, jaunimo centrus, senjorų klubus, teikia pagalbą vienišiems ir skurde gyvenantiems šalies senoliams, neįgaliesiems, vykdo įvairias labdaros akcijas.

  Maltos ordinas yra užmezgęs diplomatinius santykius su daugiau nei 100 valstybių ir Europos Sąjunga, yra nuolatinis stebėtojas Jungtinėse Tautose. Lietuvos ir Maltos ordino diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. liepos 9 d.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  .

  Gruodžio 9-12 dienomis Ženevoje vykstančioje 33-ojoje tarptautinėje Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo konferencijoje Lietuva pabrėžė tvirtai remianti judėjimo veiklą ir informavo apie įnašą Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto Ukrainoje vykdomos programoms.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »