Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva surengė politines konsultacijas su Indija

Sukurta 2019.03.06 / Atnaujinta 2019.03.06 11:21
  Lietuva surengė politines konsultacijas su Indija

  Kovo 5 dieną Vilniuje surengtos devintosios Lietuvos ir Indijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Indijos išorinių reikalų ministerijos sekretorius Anumulas Giteshas Sarma.

  Delegacijos aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, sutarė stiprinti dvišalių santykių teisinę bazę ir apsikeitė aktualia informacija apie derinamus tarpvalstybinius susitarimus.  Daug dėmesio skirta dvišalių ekonominių santykių stiprinimui ir prekybai.

  Indijos pusė gerai įvertino Lietuvos pasiekimus ekonomikos srityje, ypač kuriant palankią aplinką verslui, šalies narystę EBPO.

  Viceministras D. Skusevičius akcentavo glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas žemės ūkio, gyvybės mokslų, informacinių ir finansinių technologijų srityse, taip pat pramonės produktų eksportui į Indiją. D. Skusevičius pakvietė Indijos pusę plačiau išnaudoti studijų Lietuvoje galimybes. Šiuo metu Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuoja apie 1000 studentų iš Indijos.

  Delegacijų vadovai sutarė, kad dvišaliams santykiams pasitarnaus vasarą numatomas aukšto lygio Indijos vizitas Lietuvoje.

  2018 metų duomenimis, Lietuva į Indiją daugiausiai eksportuoja žemės ūkio, gyvybės mokslų sektoriaus produkciją, chemijos ir plastikų pramonės gaminius, o importuoja tekstilės gaminius, farmacijos produktus, mašinas ir mechaninius įrenginius.

  Lietuva ir Indija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną. 2010 metais akredituotas pirmasis Lietuvos ambasadorius Indijoje. Indijoje veikia 3 Lietuvos garbės konsulatai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  71004698_2888188457877664_4559174975172378624_n.jpg

  Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
  Indija5.jpg

  Rugpjūčio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą dėl buvusios Indijos išorinių reikalų ministrės Sushmos Swaraj mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionės šeimai, artimiesiems ir visai tautai.

  Naujienos »
  7.jpg

  Balandžio 10 dieną Lietuvos ambasadorius Julius Pranevičius įteikė skiriamuosius raštus Bangladešo Liaudies Respublikos Prezidentui Abdului Hamidui.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  003.jpg

  Lapkričio 28 dieną Lietuvos ambasadoje Indijoje įvyko tapybos darbų parodos „Atvirukai iš Rusnės“ atidarymas. Delio meno mylėtojams, vietos verslo atstovams ir ambasados draugams buvo pristatyti dailininkų iš Vokietijos, Lietuvos, Gruzijos, ir Indijos darbai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata