Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasada Kinijoje dalyvavo tarptautinėje labdaros mugėje

Sukurta 2018.10.22 / Atnaujinta 2018.10.22 09:26
  Lietuvos ambasada Kinijoje dalyvavo tarptautinėje labdaros mugėje

  Spalio 21 dieną Lietuvos ambasados Kinijoje darbuotojai dalyvavo jubiliejinėje 10-ojoje tarptautinėje labdaros mugėje „Meilė neturi sienų – išgirsk pasaulio meilę“, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos klausos sutrikimų turintiems vaikams.

  Lietuvos stendas, kaip ir kasmet, buvo vienas iš populiariausių – jis traukė lankytojus lietuvišku gintaru, krepšinio legendos Jono Kazlausko nuotraukomis, o išalkę buvo vaišinami lietuviškais javinukais.

  Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė  pasveikino Lietuvos stende apsilankiusį Kinijos valstybės patarėją ir užsienio reikalų ministrą Wang Yi ir jo žmoną, mugės globėją, kuri padėkojo visiems dalyviams už aktyvų indėlį Kinijos vyriausybės kovoje su skurdu ir labdaros lėšas, kurios skiriamos vaikams ir negalią turintiems žmonėms skurdžiuose Kinijos regionuose.

  Labdaros mugės metu surengtas koncertas, kuriame lankytojus lietuviškomis dainomis ir šokiais džiugino Pekino tarptautinių studijų universiteto studentai.

  Labdaros mugėje kasmet dalyvauja apie 100 užsienio ambasadų, tarptautinių organizacijų, reziduojančių Pekine, joje apsilanko apie 15 tūkst. lankytojų. Per dešimtmetį labdaros renginio dalyviai surinko virš 26 mln. Kinijos juanių. Šios lėšos skirtos vargingų Junanio, Gansu, Henano ir Guižou provincijų ir Guansi Žuang autonominio regiono vietovių kaimo gyventojams, vaikams ir negalią turintiems žmonėms.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  11.jpg

  Spalio 18 dieną Pekine Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Švietimo mainų ir paramos fondu surengė Lietuvos ir Kinijos aukštųjų mokyklų seminarą, skirtą tarpusavio ryšių stiprinimui, ypač išnaudojant „Erasmus plius“ programos teikiamas galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  2018-09-26_studentai_3.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Pekine organizuotas renginys lietuvių kalbą įvairiuose Kinijos universitetuose studijuojantiems kinų studentams, siekiant juos paskatinti dar labiau domėtis Lietuvos kultūra, istorija ir lietuvių kalba bei susipažinti tarpusavyje.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  foto 1.jpg

  Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17-22 dienomis vyksta II-asis Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Juškų etninės kultūros muziejaus.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  LT short films women plakatas.jpg

  Rugpjūčio 19-21 dienomis Kinijoje bus pristatyta jaunųjų Lietuvos kino režisierių moterų programa „Typing The Future“. Programos kuratorė Jurga Zabukaitė atrinko keturis trumpo metro filmus, kurie bus pristatyti Pekino ir Šanchajaus auditorijoms.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  Kinija.jpg

  Birželio mėnesį vienas iš svarbiausių Kinijoje architektūrinių leidinių – mėnesinis žurnalas „World Architecture“ – išleido numerį, skirtą vien tik Lietuvos architektūrai. Tokiu reikšmingu mastu lietuviška architektūra ir architektai Kinijoje pristatyti pirmą kartą.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_8552-1.jpg

  Gegužės 9 dieną  Pekine Kinijos įvairių institucijų, 28 ES valstybių narių ir kitų šalių atstovai susirinko Europos Sąjungos atstovybėje pažymėti Europos dieną.

  Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata