Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius susitiko su Egipto Parlamentinės laisvės partijos vadovybe

Sukurta 2019.09.30 / Atnaujinta 2019.09.30 09:27
   Lietuvos ambasadorius susitiko su Egipto Parlamentinės laisvės partijos vadovybe
   Lietuvos ambasadorius susitiko su Egipto Parlamentinės laisvės partijos vadovybe

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius susitiko su Egipto Arabų Respublikos parlamentinės Laisvės partijos prezidentu Dr. Prof. Salahu Hasballahu ir partijos vadovybės nariais.

   Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis apie Lietuvos ir Egipto santykių plėtojimą, dvišalio bendradarbiavimo galimybes, svarstyta kaip efektyviau išnaudoti esamas galimybes bendradarbiavimo stiprinimui.

   Ambasadorius A. Daunoravičius svečius supažindino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio laikus siekiančia šalių santykių istorija, pristatė Lietuvos verslo galimybes, apžvelgė dabartinius politinius ir ekonominius šalių santykius.

   Dr. Prof. Salahas Hasballahas ambasadorių supažindino su parlamentine veikla, pažymėjo, kad šiandienos globaliame pasaulyje ir mažos valstybės gali kurti didelę šių santykių pridedamąją vertę.

   Susitikimo metu konstatuota, kad egzistuoja didelis Lietuvos ir Egipto dvišalių, ypač ekonominių, santykių potencialas, ir sutarta bendradarbiauti, siekiant šį potencialą realizuoti.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Savaitgalį Lietuvos ambasada Egipte šventė nedidelį jubiliejų – Kairo centre kasmet vykstančioje Europos šalių Kalėdinėje labdaros mugėje dalyvavo jau dešimtą kartą.

   Atstovybių naujienos »
   20191207_161358_resized (1).jpg

   Gruodžio 7 dieną Hurgados (Egiptas) senamiestyje vyko tradicinė lietuvių bendruomenės metų užbaigimo šventė. Miesto lietuviai ir Lietuvos ambasada Egipte organizavo lietuvišką vakarą, kurio metu buvo apibendrinta metų patirtis bei planuojama kitų metų bendruomenės veikla.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   DSC_1195.jpg

   Spalio 16 dieną Vilniuje ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Susitikimo metu aptartas dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei politinė ir saugumo padėtis Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose. Lietuvos pusė pristatė vertinimą dėl procesų Rytų kaimynystėje.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Egipte prisijungė prie diplomatų Kaire surengtos akcijos, skirtos paminėti Tarptautinei mergaičių dienai.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   20191005_104719.jpg

   Spalio 5 dieną Hurgados (Egiptas) lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“ pradėjo naujus mokslo metus. Naująjį sezoną mokyklėlė pasitinka reaguodama į pokyčius didžiausioje lietuvių bendruomenėje Egipte: stengiamasi orientuotis į besikeičiantį vaikų skaičių, jų poreikius pagal amžių bei pritraukti naujus mokytojus iš bendruomenės narių tarpo.

   Atstovybių naujienos »