Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

Sukurta 2019.10.29 / Atnaujinta 2019.10.29 12:59
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

   Spalio 28 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje surengė diskusiją, kurios metu Rusijos politikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai su užsienio valstybių diplomatais pasidalijo  įžvalgomis apie Rusijos gyventojų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujus veidus ir idėjas Rusijos politikoje.

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pabrėžė, kad norint suvokti įvairius šalies politinio gyvenimo aspektus, Rusijoje dirbantiems diplomatams būtina naudotis įvairiais informacijos šaltiniais ir išklausyti įvairią nuomonę, todėl Lietuvos ambasada šį vakarą suteikė galimybę laisvam ir atviram nuomonių apsikeitimui.    

   Renginio metu buvo apžvelgti politiniai, sociologiniai ir teisiniai pastarųjų Rusijos įvykių aspektai ir jų galimas poveikis tolesnei šalies politinei raidai. Vakaro pabaigoje visi susirinkusieji tylos minute pagerbė išvakarėse mirusio Rusijos rašytojo ir žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Bukovskio atminimą.

   Tai – antrasis Lietuvos ambasados Maskvoje surengtas susitikimas su Rusijos ekspertinės visuomenės atstovais. Pirmasis renginys vyko 2018 metais ir buvo skirtas Rusijos žodžio ir susirinkimų laisvę reglamentuojančių teisės aktų analizei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   3.jpg

   Spalio 29 dieną, sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos išvakarėse, ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių vadovais ir diplomatais Maskvoje padėjo gėlių prie Solovkų akmens memorialo.

   IMG_6484.JPG

   Spalio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_6271.JPG

   Rugsėjo 27 dieną Maskvos užsienio literatūros bibliotekoje, pažymint 144-ąjį iškilaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį, buvo prisimintas unikalus menininko kūrybinis palikimas. Bibliotekos atriume, prie Čiurlionio biusto, kurį sukūrė skulptoriaus Aleksandras Aleksejevas ir bibliotekai 2003 metais padovanojo Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje, susirinkusieji padėjo gėles ir uždegė žvakes.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Užsienio reikalų ministerija sveikina neteisėtai Rusijos sulaikytų ir įkalintų Ukrainos piliečių grįžimą namo. Tarp jų - 2018 metų Sacharovo premijos už minties laisvę laureatas režisierius Olehas Sencovas, Krymo totorių aktyvistas Edemas Bekirovas ir kiti politiniai kaliniai, taip pat po 2018 metų agresyvių Rusijos veiksmų Kerčės sąsiauryje sulaikyti 24 Ukrainos jūreiviai. Džiaugiamės kartu su sugrįžusiųjų šeimomis ir linkime jiems kuo greičiau atgauti jėgas.

   Kalbos, pareiškimai »

   Liepos 11 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam pareikštas protestas dėl Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos sprendimo šį šeštadienį artilerijos saliutais pažymėti Lietuvos sostinės Vilniaus, o rugpjūčio 1 dieną – Kauno, užėmimo metines.

   Kalbos, pareiškimai »

   Birželio 25 dieną oficialiai gauta Rusijos Federacijos nota, kurioje informuojama apie nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančią naują vizų išdavimo tvarką į Kaliningrado sritį vykstantiems Lietuvos piliečiams.

   Konsulinės naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata