Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius: daugiametis ES biudžetas turi būti sąžiningas

Sukurta 2020.02.01 / Atnaujinta 2020.02.01 18:45
  Ministras L. Linkevičius: daugiametis ES biudžetas turi būti sąžiningas

  Vasario 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Sanglaudos draugų aukšto lygio susitikime Portugalijoje.

  Ministras pažymėjo, kad didesnės pažangos derybose dėl 2021 - 2027 m. ES daugiametės finansinės programos iki šiol nepasiekta. Todėl būtina dėti pastangas, kad būsimas kompromisas būtų sąžiningas visoms valstybėms, jų regionams ir visuomenės grupėms – žemdirbiams, mokslininkams.

  „Lietuva nekelia klausimų dėl tokių iššūkių kaip klimato kaita, saugumas ar migracija, solidariai prisideda prie jų įveikimo. Vis dėlto pasiūlyme dėl būsimo daugiamečio ES biudžeto pasigendame sąžiningumo. Nauji prioritetai neturi būti įgyvendinami tradicinių, bet ne mažiau svarbių politikų sąskaita. Tiek sanglaudos, tiek žemės ūkio politikos stipriai prisideda prie perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos tikslų, todėl pasiūlytas finansavimo mažinimas nesuprantamas“.

  Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva ir nemažai kitų valstybių narių tam tikra prasme yra baudžiamos už sėkmingai vykdytas struktūrines reformas ir pasiektą pažangą. „Beveik trečdaliu mažėjantis finansavimas Sanglaudos politikai, vis dar nesprendžiamas tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimas reikalauja politinio dėmesio ir konkrečių sprendimų, kad ir toliau užtikrintume sėkmingą mūsų regionų vystymąsi bei vienodas veiklos sąlygas visiems ES ūkininkams“. 

  Susitikimo dalyviai paskelbė deklaraciją, kurioje pabrėžė Sanglaudos politikos svarbą, būtinybę išlaikyti jos ir Bendros žemės ūkio politikos dabartinio lygio finansavimą. Pažymima šių politikų svarba regionų ir valstybių narių konvergencijai ir indėlis įveikiant klimato kaitos, demografinius ir kitus iššūkius.