Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras su Prancūzijos senatoriumi aptarė regioninio saugumo iššūkius, frankofonijos ir diasporų klausimus

Sukurta 2018.11.30 / Atnaujinta 2018.11.30 16:50
  Ministras su Prancūzijos senatoriumi aptarė regioninio saugumo iššūkius, frankofonijos ir diasporų klausimus

  Lapkričio 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Olivier Cadic, kuris yra vienas iš dvylikos Prancūzijos senatorių, atstovaujančių Prancūzijos žmonėms, gyvenantiems už šalies ribų. O. Cadic yra prancūzų diasporos Jungtinėje Karalystėje atstovas.

  Ministras padėkojo svečiui, kuris taip pat yra Prancūzijos Senato karinių pajėgų, gynybos ir užsienio reikalų komiteto narys, už Prancūzijos svarų indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą. Prancūzija su beveik 300 Prancūzijos karių ir karine technika nuo 2018 metų pradžios iki rugpjūčio pabaigos buvo prisijungusi prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje. Be to, Prancūzijos karinės oro pajėgos net septynis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų penkis kartus Lietuvoje.

  L. Linkevičius su O. Cadic aptarė bendradarbiavimą Šiaurės Atlanto aljanse, Europos Sąjungos iniciatyvas stiprinant gynybinius pajėgumus, atsparumą hibridinėms grėsmėms, įskaitant ir atsaką į kibernetinius išpuolius.

  „Rusijai toliau įgyvendina Ukrainos destabilizacijos strategiją. Tarptautinė bendruomenė turi pateikti tvirtą atsaką į tokį nepriimtiną ir provokuojantį elgesį“, – kalbėdamas apie Rusijos ataką prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje, sakė L. Linkevičius.

  Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas Tarptautinėje frankofonijos organizacijoje, kurioje mūsų šalis dalyvauja stebėtojo statusu. Pasak ministro, Lietuva, be lingvistinio ir kultūrinio bendradarbiavimo, yra įsipareigojusi dalytis atsakomybe siekiant didesnio stabilumo ir taikos frankofonijos šalyse. Šiuo tikslu Lietuvos kariai dalyvauja ES ir JT taikos palaikymo operacijose ir mokymo misijose Afrikoje.

  Jungtinei Karalystei ruošiantis palikti Europos Sąjungą, tiek Lietuvai, tiek Prancūzijai yra aktuali abiejų šalių diasporų padėtis. L. Linkevičius ir O. Cadic sutarė, kad JK gyvenančių mūsų šalių piliečių teisės privalo būti išsaugotos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_0388.jpg

  Kovo 2 dieną Užsienio reikalų ministerijoje iškilmingai paskelbta Frankofonijos mėnesio Lietuvoje pradžia. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atidarymo metu kvietė visus kartu švęsti Tarptautinės frankofonijos organizacijos 50-metį.

  Kultūros renginiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  BeFunky-collage.jpg

  Vasario 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Paryžiuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Žanu-Yvu le Drianu (Jean-Yves le Drian). Susitikimo metu aptarti aktualiausi dvišalio bendradarbiavimo, saugumo, Europos Sąjungos ir NATO, Europos kaimynystės klausimai.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  84045149_189706142411283_5666285344987807744_o (1).jpg

  Vasario 4 dieną Lietuvos ambasados Prancūzijoje delegacija, vadovaujama ambasadoriaus Nerijaus Aleksiejūno, apsilankė Prancūzijos Nacionalinėje Asamblėjoje ir Senate.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_8766-2.jpg

  Gruodžio 13 dieną ministras Linas Linkevičius įteikė garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalius Lietuvos diasporos atstovams už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę.

  Ministerijos naujienos »
  ministras diaspora.jpg

  Lapkričio 21 dieną Lietuvos Prezidento rūmuose vyko Užsienio reikalų ministerijos organizuotas Globalios Lietuvos forumas „Lietuvių Chartai 70: diaspora – nepriklausomai Lietuvai“.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
  1.jpg

  Lapkričio 16 dieną Masačiusetso valstijos (JAV) Shrewsbury mieste surengta Bostono lituanistinės mokyklos 70 metų jubiliejaus šventė. Šventėje dalyvavę Lietuvos diplomatai mokyklos mokytojams, moksleiviams ir vadovams padėkojo už nenuilstamą darbą vykdant kilnią ir gražią misiją.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »