Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai

Sukurta 2020.11.26 / Atnaujinta 2020.11.26 18:18
   Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai
   Paskelbti konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai

   Lapkričio 26 dieną virtualaus apdovanojimų renginio metu paskelbti užsienio reikalų ministerijos inicijuoto konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai. Konkurso laureatus pasveikino užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

    „Ugdant įvairių sričių Europos Sąjungos (ES) klausimų specialistus, svarbu ne tik suteikti galimybes jauniems žmonėms gauti žinių apie ES ir Lietuvos veikimą joje, bet ir skatinti juos pačius būti aktyviais, kuriančiais ir besidominčiais tokiais svarbiais ES klausimais, kaip – klimato kaitos neutralumas, skaitmenizacija, dirbtinis intelektas, migracijos iššūkiai, ir savo pasiūlymais galinčiais prisidėti prie Lietuvai ir ES kylančių iššūkių sprendimo,“ –  teigė viceministras.

   Konkursui pateiktus darbus vertino komisija sudaryta iš užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pasiūlytų viešojo ir nevyriausybinio sektorių bei aukštojo mokslo institucijų atstovų. Vertinimo komisijos sprendimu, konkurso laureatais paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti 5 Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro absolventai:

   I-a vieta skirta Vilniaus universiteto absolvento Donato Jodaugos magistro darbui „Transatlantic trade relations (2012-2019: from ambitious TTIP negotiations to ad-hoc Trump-era trade policy decisions“;

   II-a vieta skirta Kauno technologijos universiteto absolvento Vytenio Dirmeikio magistro darbui „Europos Sąjungos paramos įtaka Lietuvos  žemės ūkiui“;

   III-ia vieta skirta Vilniaus universiteto absolventės Ievos Galkytės magistro darbui „Politics Of Normative Hegemony: A Case Of The EU-Egypt Cooperation On Migration“.

   Komisijos sprendimu, taip pat skirtos dvi skatinamosios vietos - Marcin Dubovski magistro darbui „Teisinės priemonės socialinio dempingo užkardymui

   Europos Sąjungoje“ ir Kotrynos Seliunaitės magistro darbui „ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo dirbtiniam intelektui ypatumai“.

   Užsienio reikalų ministerija ir toliau sieks, kad kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga organizuojamas konkursas taptų ilgalaike iniciatyva. Tikimasi, kad tai padėtų sustiprinti valstybės, aukštojo mokslo institucijų ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą, populiarinant mokslinius tyrimus ES tematika, motyvuotų studentus specializuotis ES klausimais bei prisidėtų prie aukšto lygio ES specialistų rengimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _DSC3605.jpg

   Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_0076.jpg

   Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmąkart surengtoje nuotolinėje diskusijoje su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvoje pabrėžė, kad, reaguojant į globalius iššūkius, ES užsienio politikoje privalu laikytis vertybinio požiūrio.

   Daugiašaliai santykiai »