Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Romoje paminėtos Liublino unijos metinės

Sukurta 2019.10.24 / Atnaujinta 2019.10.24 15:57
   Romoje paminėtos Liublino unijos metinės
   Romoje paminėtos Liublino unijos metinės

   Spalio 24 dieną, Romoje, minint Liublino unijos 450-ties metų sukaktį, Lietuvos ir Lenkijos ambasados prie Šventojo Sosto surengė konferenciją „450-osios Liublino unijos (1569-2019) metinės. Europos Sąjungos pirmtakės modelis“.

   „Liublino unija – svarbus įvykis ne tik dviejų šalių, bet ir visos Europos istorijoje, ypač dėl savo pagrindinio dokumento – pirmosios rašytinės Europos konstitucijos“, – konferencijoje sakė Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Petras Zapolskas.

   Lenkijos ambasadorius Januszas Kotanskis, primindamas popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo žodžius, pažymėjo, kad kelias iki Europos Sąjungos prasidėjo būtent nuo Liublino unijos.

   Konferencija surengta bendradarbiaujant su Popiežiškuoju Santa Croce universitetu ir Popiežiškuoju istorijos mokslų komitetu,  renginyje dalyvavo diplomatai, istorikai ir kiti akademinės visuomenės atstovai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Gegužės 23 dieną Baltarusijos nacionalinėje mokslų akademijoje surengtoje tarptautinėje konferencijoje buvo diskutuota Liublino unijos klausimais. Minėdami šios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės sąjungos 450-ųjų metų sukaktį, Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos istorikai aptarė svarbiausius bendros istorinės praeities klausimus.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata