Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rygoje tęsiamas Baltijos šalių ir Japonijos politinis dialogas

Sukurta 2019.09.13 / Atnaujinta 2019.09.13 15:40
  . Rygoje tęsiamas Baltijos šalių ir Japonijos politinis dialogas

  Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

  Diplomatai aptarė regioninio saugumo klausimus, Baltijos šalyse vykdomų transporto ir energetikos projektų eigą bei naujas galimybes verslo ryšių plėtrai, šiais metais įsigaliojus Japonijos ir Europos Sąjungos ekonominės partnerystės susitarimui.

  „Japonija yra viena iš svarbiausių politinių ir ekonominių Lietuvos partnerių Azijoje. Kartu su partneriais Rygoje ir Taline siekiame stiprinti bendradarbiavimą su Japonija mūsų regionui svarbiose energetinio saugumo bei transporto infrastruktūros srityse“, – pažymėjo N. Germanas.

  Susitikimo dalyviai taip pat diskutavo apie naujausių technologijų (5G ir dirbtinio intelekto) panaudojimo galimybes įgyvendinant sujungiamumo projektus.

  Viceministras pabrėžė, jog 2018 metais Lietuvos ir Japonijos santykiuose prasidėjo proveržis, kuris tęsiasi ir dabar. Pernai sausio mėnesį Lietuvoje pirmą kartą lankėsi Japonijos premjeras Shinzo Abe su gausia verslo delegacija, vėliau atsakomojo vizito į Japoniją spalio mėnesį vyko Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, lydimas Lietuvos įmonių verslo misijos.

  2020 metais Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas vyks Taline.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Baltijos valstybes11.jpg

  Gruodžio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Latvijos ir Estijos ministrais Edgars Rinkevičs ir Urmas Reinsalu. Ministrai pasveikino naująjį Lietuvos diplomatijos vadovą ir pakvietė artimiausiu metu apslankyti šių Baltijos šalių sostinėse.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  4.jpeg

  Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

  Dvišaliai santykiai »
  1_1.png

  Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Tokijuje surengė antrąjį regioninį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijos valstybėse dirbančių Lietuvos garbės konsulų susitikimą.

  Dvišaliai santykiai »
  Hiroshima3_1.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną Hirošimoje (Japonija) vyko atominio bombardavimo 75-ųjų metinių atminimo renginys.

  95231_b4b73786f996393e37d404032e9db3ba.jpg

  Liepos 29 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, sujungusioje Gifu ir Kauno miestus.  Ambasadorius padėkojo Gifu prefektūros gubernatoriui, Yaotsu merui ir Lietuvos garbės konsului Gifu už suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  download (1).jpg

  Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »