Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su JAV Valstybės departamento atstovu aptarta kova su terorizmu

Sukurta 2020.09.21 / Atnaujinta 2020.09.21 14:28
   Su JAV Valstybės departamento atstovu aptarta kova su terorizmu
   Su JAV Valstybės departamento atstovu aptarta kova su terorizmu
   Su JAV Valstybės departamento atstovu aptarta kova su terorizmu

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis su JAV Valstybės departamento koordinatoriumi kovai su terorizmu  Nathanu A. Salesu aptarė kovą su tarptautiniu terorizmu, sankcijas su „Hezbollah“ siejamiems asmenims, situaciją Baltarusijoje ir regione, aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Viceministras informavo, kad Lietuva, įvertinusi turimą ir partnerių pateiktą informaciją apie su „Hezbollah” siejamų asmenų veiklą, keliančią grėsmę Lietuvos nacionalinio saugumo interesams, konstatavo, kad tai yra teroristiniais principais veikianti organizacija ir kai kuriems jos nariams uždraudė atvykti į Lietuvą.

   Viceministras pabrėžė regiono valstybių, o taip pat ir Europos Sąjungos bei JAV veiksmų koordinavimo svarbą, siekiant sustabdyti represijas, žmogaus teisių pažeidimus ir rinkimų klastojimą Baltarusijoje.

   D. Čekuolis taip pat pasidžiaugė JAV įsipareigojimu užtikrinti saugumą Baltijos jūros regione, išreiškė paramą transatlantiniam bendradarbiavimui, pabrėžė glaudaus NATO Sąjungininkų bendradarbiavimo kritiniais klausimais svarbą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_6519.jpg

   Spalio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius nuotoliniu būdu dalyvavo Bukarešte (Rumunijoje) organizuotoje konferencijoje, skirtoje situacijai bei ateities perspektyvoms Baltarusijoje aptarti.

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 27 dieną išsiųsta protesto nota Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai dėl neatsakingo ir skuboto Astravo atominės elektrinės paleidimo, keliančio grėsmę Lietuvos, Baltarusijos ir Europos Sąjungos piliečių saugumui.

   Kalbos, pareiškimai »
   4287b336abc1da07889168fda20b5b27f3a4545201ede458aa323a0651976c18.jpg

   Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

   Ministerijos naujienos »

   Spalio 2 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Pokalbio metu aptarta situacija Baltarusijoje bei konfliktas Kalnų Karabache.

   Dvišaliai santykiai »
   nuotrauka.jpeg

   Spalio 1 dieną Lietuvos verslo konfederacija įteikė apdovanojimą „Verslo ambasadorius 2019” Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui.

   Atstovybių naujienos »
   familyphoto_IMT_BMZ2020.jpg

   Rugsėjo 29 dieną viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo neformalioje ES Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

   Europos Sąjunga »