Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.15 08:45
   Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai
   Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai

   Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

   Susitikimo metu L. Linkevičius ir B. Jonsonas pažymėjo glaudžius dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius ir pabrėžė siekį šiuos ryšius stiprinti. L. Linkevičius padėkojo kolegai už Jungtinės Karalystės reikšmingą praktinį indėlį į Baltijos regiono saugumą.  Jungtinė Karalystė vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, o jos naikintuvai jau keturis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų du kartus Lietuvoje. 

   Ministrai sutarė dėl glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos klausimais, dėl sankcijų politikos Rusijos atžvilgiu koordinavimo bei paramos Ukrainai. Lietuvos diplomatijos vadovas B. Džonsonui pristatė Europos planą Ukrainai, aptarė pasirengimą birželį vyksiančiai Kopenhagos konferencijai. Ministrai taip pat aptarė santykių su kitomis ES Rytų partnerystės šalimis plėtojimą, bendradarbiavimą atremiant hibridines grėsmes, didinat kibernetinį saugumą ir atsparumą informacinėms atakoms. L. Linkevičius pabrėžė Jungtinės Karalystės, kaip Šiaurės Atlanto aljanso narės, svarbą. Pasak ministro, NATO stiprybė yra ypač aktuali Rusijos grėsmės akivaizdoje.

   „Rusijos elgesys yra tam tikras išbandymas NATO aljanso vienybei, pasirengimui atremti šiuolaikines grėsmes. Papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos.  Būtina visapusiškai įgyvendinti visas 2016 m. Varšuvoje NATO valstybių viršūnių susitikime sutartas priemones dėl Aljanso gynybos ir atgrasymo laikysenos sustiprinimo“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   Susitikimo metu L. Linkevičius taip pat pasmerkė akiplėšišką nusikalstamą aktą Salisbury mieste, kuriuo buvo siekiama nunuodyti S. Skripalą ir jo dukterį. Lietuvos užsienio reikalų ministras išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir pabrėžė, kad karinės cheminės medžiagos naudojimas NATO sąjungininkės teritorijoje sukėlė didelį Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės susirūpinimą. “Nusikaltimas turi būti kruopščiai ištirtas, privalome nustatyti kaltuosius, jie turi sulaukti pelnytos bausmės”, - pabrėžė ministras.

   L. Linkevičius vizito metu taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku Dominic Grieve, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva pirmininku John Whittingdale ir kitais grupės nariais, o taip pat su ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais Mark Sedwill.

   Vizito metu ministras taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene ir dalyvauja Kovo 11-osios minėjime Lietuvos ambasadoje Londone.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   pagrindine 5.jpg

   Gegužės 3 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus įteikė prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą 90-ąjį jubiliejų švenčiančiai, nuo 1970-ųjų metų Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai, Lietuvos pianistei, pedagogei, Londono karališkosios muzikos akademijos profesorei Sulamitai Aronovsky (Kaporaitei-Žiūraitienei).

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   pirma.jpg

   Gegužės 2 dieną Londono Lankasterio rūmuose įvyko iškilmingas priėmimas, skirtas seniausios Europos rašytinės konstitucijos dienai ir Abiejų Tautų Respublikos diplomatinio atstovavimo Jungtinėje karalystėje 250-ųjų sukakčiai pažymėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   42291790265_3e8e876d72_o.jpg

   Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

   Europos Sąjunga »
   brexit 1.jpg

   Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

   Europos Sąjunga »
   A. Zananavičius.jpg

   Sausio 29 dieną viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Užsienio reikalų ministerijos surengtame konsultaciniame posėdyje dėl „Brexit“ poveikio Lietuvos verslui.

   Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata