Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.15 08:45
   Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai
   Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir sutarė išlaikyti spaudimą Rusijai

   Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

   Susitikimo metu L. Linkevičius ir B. Jonsonas pažymėjo glaudžius dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius ir pabrėžė siekį šiuos ryšius stiprinti. L. Linkevičius padėkojo kolegai už Jungtinės Karalystės reikšmingą praktinį indėlį į Baltijos regiono saugumą.  Jungtinė Karalystė vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, o jos naikintuvai jau keturis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų du kartus Lietuvoje. 

   Ministrai sutarė dėl glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos klausimais, dėl sankcijų politikos Rusijos atžvilgiu koordinavimo bei paramos Ukrainai. Lietuvos diplomatijos vadovas B. Džonsonui pristatė Europos planą Ukrainai, aptarė pasirengimą birželį vyksiančiai Kopenhagos konferencijai. Ministrai taip pat aptarė santykių su kitomis ES Rytų partnerystės šalimis plėtojimą, bendradarbiavimą atremiant hibridines grėsmes, didinat kibernetinį saugumą ir atsparumą informacinėms atakoms. L. Linkevičius pabrėžė Jungtinės Karalystės, kaip Šiaurės Atlanto aljanso narės, svarbą. Pasak ministro, NATO stiprybė yra ypač aktuali Rusijos grėsmės akivaizdoje.

   „Rusijos elgesys yra tam tikras išbandymas NATO aljanso vienybei, pasirengimui atremti šiuolaikines grėsmes. Papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos.  Būtina visapusiškai įgyvendinti visas 2016 m. Varšuvoje NATO valstybių viršūnių susitikime sutartas priemones dėl Aljanso gynybos ir atgrasymo laikysenos sustiprinimo“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   Susitikimo metu L. Linkevičius taip pat pasmerkė akiplėšišką nusikalstamą aktą Salisbury mieste, kuriuo buvo siekiama nunuodyti S. Skripalą ir jo dukterį. Lietuvos užsienio reikalų ministras išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir pabrėžė, kad karinės cheminės medžiagos naudojimas NATO sąjungininkės teritorijoje sukėlė didelį Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės susirūpinimą. “Nusikaltimas turi būti kruopščiai ištirtas, privalome nustatyti kaltuosius, jie turi sulaukti pelnytos bausmės”, - pabrėžė ministras.

   L. Linkevičius vizito metu taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku Dominic Grieve, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva pirmininku John Whittingdale ir kitais grupės nariais, o taip pat su ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais Mark Sedwill.

   Vizito metu ministras taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene ir dalyvauja Kovo 11-osios minėjime Lietuvos ambasadoje Londone.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Jungtine Karalyste2.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 10 dieną pasveikino naujai paskirtą Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorių Jeremy Huntą ir palinkėjo didžiausios sėkmės einant šias atsakingas pareigas.

   Dvišaliai santykiai »
   0704barnie.jpg

   Liepos 4 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Brexit klausimais Michel Barnier ir aptarė svarbiausius Lietuvos interesus Brexit derybose – Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ir studijuojančių Jungtinėje Karalystėje teisių ir socialinių garantijų išsaugojimą, ES vienijančių principų laikymąsi, taip pat Lietuvos prioritetus dėl ES ateities santykių su Jungtine Karalyste.

   Europos Sąjunga »
   Skotija 1b.jpg

   Gegužės 29 dieną Škotijoje besilankantis Lietuvos ambasadorius Junginėje Karalystėje Renatas Norkus susitiko su Škotijos Pirmąja ministre Nicola Sturgeon ir aptarė Lietuvos santykių su Škotija glaudinimo galimybes, plėtojant ryšius verslo, inovacijų, kultūros, akademinio ir parlamentinio bendradarbiavimo srityse.

   Atstovybių naujienos »
   Klausymai.png

   Balandžio 17 dieną Jungtinės Karalystės Parlamento Gynybos komiteto kvietimu Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus kartu su Latvijos ir Estijos ambasadorėmis dalyvavo komiteto klausymuose, skirtuose Jungtinės Karalystės gynybos modernizavo programai aptarti.

   Dvišaliai santykiai »

   Kovo 26 dieną, su ES partnerėmis suderintu laiku, į Užsienio reikalų ministeriją buvo pakviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Rusijos ambasadoriui įteikė notą, kuria trys Rusijos ambasados darbuotojai skelbiami Lietuvoje nepageidaujamais asmenimis dėl su diplomato statusu nesuderinamos veiklos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 14-16 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su JK užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu, Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva nariais, JK ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais. Susitikimų metu bus aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišaliai santykiai, saugumo ir gynybos klausimai, situacija Rusijoje, Rytų Ukrainoje, ES Rytų kaimynystėje.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata