Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

URM išplečia karjeros diplomatams galimybes kandidatuoti į ambasadorių postus – įvedami aiškūs vidiniai kriterijai

Sukurta 2021.02.05 / Atnaujinta 2021.02.05 14:11

Užsienio reikalų ministerija (URM) vidinėje, ministro tvirtinamoje, diplomatinių atstovų skyrimo tvarkoje įtvirtino kandidatavimo į ambasadorių postus tvarką – į šias pozicijas pretenduoti galės visi norintys ir reikalavimus atitinkantys diplomatai.

„Siekiame, kad nuo politizuotų sprendimų būtų pereita prie visiems aiškios sistemos – diplomatams sudaromos vienodos galimybės siekti karjeros. Atsilaisvinančios ambasadorių pozicijos bus skelbiamos iš anksto, o jas užimti norintiems kandidatams suformuoti aiškūs kriterijai“, - sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Pretenduoti į atsilaisvinančias diplomatinių atstovų pareigas gali diplomatai, turintys ne žemesnį kaip ministro patarėjo diplomatinį rangą, ne mažesnę kaip 15 metų patirtį diplomatinėje tarnyboje, ne mažesnę nei 4 metų vadovavimo diplomatinei atstovybei arba administracijos padaliniui darbo patirtį ir buvę ne mažiau kaip 2 kartus paskirti dirbti užsienyje.

Naujos redakcijos tvarkoje numatyta, kad URM Personalo vadybos ir delegavimo departamentas ne vėliau nei iki einamųjų metų rugsėjo 1 dienos  vidinėje URM informacijos sistemoje  paskelbia atranką į ateinančiais metais atsilaisvinančias diplomatinių atstovų pareigybes. Dokumentų pateikimui nustatomas ne trumpesnis nei 20 darbo dienų terminas nuo atrankos į atsilaisvinančias diplomatinių atstovų pareigybes paskelbimo.

Tolesnė „tylioji procedūra“ išlieka nepakitus. Po vidinės atrankos procedūrų diplomatinių atstovų kandidatūras užsienio reikalų ministras, kaip tai numato įstatymas, derina su Seimo Užsienio reikalų komitetu, vėliau ministro teikimą skirti diplomatinį atstovą svarsto Vyriausybė, kuri priima sprendimą dėl nutarimo skirti diplomatinį atstovą teikimo Lietuvos Respublikos Prezidentui.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »