Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius susitiko su naujuoju Belgijos ambasadoriumi Lietuvai

Sukurta 2018.10.08 / Atnaujinta 2018.10.08 15:19
  Viceministras A. Zananavičius susitiko su naujuoju Belgijos ambasadoriumi Lietuvai

  Spalio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pasveikino į Lietuvą atvykusį naująjį Belgijos Karalystės ambasadorių Lucą Jacobsą ir pasidžiaugė artimais ir intensyvėjančiais abiejų šalių tarpusavio ryšiais.

  „Džiaugiamės glaudžiais ryšiais tarp Lietuvos ir Belgijos, abiejų šalių požiūriai sutampa daugelyje sričių. Belgija garsėja savo prekybinėmis tradicijomis, todėl vertiname galimybes plėsti tarpusavio bendradarbiavimą prekybos srityje,“ – teigė A. Zananavičius. Abi šalys palaiko intensyvius ekonominius bei verslo ryšius, kurie nuosekliai auga – per pastarąjį dešimtmetį mūsų prekybos apimtys padidėjo beveik du kartus, ir 2017 metais siekė 1,3 mlrd. eurų. Lietuva taip pat sėkmingai bendradarbiauja su atskirais Belgijos regionais – Flandrija ir Valonija – inovacijų, transporto, kultūros, švietimo, ir turizmo srityse.

  Varšuvoje reziduojantis naujasis Belgijos ambasadorius Lietuvai Lucas Jacobsas šiandien skiriamuosius raštus įteikė Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Ambasadorius yra dirbęs Belgijos diplomatinėse atstovybėse Dubline, Otavoje, Prahoje, Kasablankoje ir Kijeve.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Belgija3.jpg

  Liepos 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Belgijos užsienio reikalų ir gynybos ministrą Philippe‘ą Goffiną ir šalies gyventojus nacionalinės  šventės  – Karaliaus Leopoldo I-ojo įžengimo į sostą dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »
  razmus-4914.jpg

  Kovo 4 dieną Lietuvos ambasada Belgijoje Karalystėje drauge su Lietuvos banku ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Belgijos įmonėms surengė seminarą apie Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų srityje bei bendradarbiavimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  92820_61a6318d1fdf3b8e5aa2bc3dae58ab84.jpg

  Vasario 6 dieną Briuselyje (Belgijoje) vyko Stasio Eidrigevičiaus parodos „Mažyčiai laimės trupinėliai“ atidarymas. Paroda surengta artėjančios Vasario 16-osios proga.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20191106_114811.jpg

  Lapkričio 6 dieną Vilniuje įvyko 9-tasis Jungtinio Lietuvos ir Flandrijos komiteto posėdis, kurio metu pasirašyta nauja bendradarbiavimo programa 2019–2023 metams. Ši programa padės abiem pusėms plėtoti  bendradarbiavimą ekonomikos, švietimo, kultūros, mokslo ir inovacijų, transporto bei kitose srityse.

  tomas_razmus-0002.jpg

  Spalio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Belgijoje surengtas ką tik išleistos žymaus Flandrijos televizijos ir radijo laidų vedėjo, rašytojo, kultūros žurnalisto Kurto Van Eeghemo knygos „Lietuva. Kelionė į nepažinta” pristatymas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »