Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas nuotoliniu būdu susitiko su Moldovos užsienio reikalų viceministre

Sukurta 2021.02.04 / Atnaujinta 2021.02.04 17:54
  Viceministras M. Adomėnas nuotoliniu būdu susitiko su Moldovos užsienio reikalų viceministre

  Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu susitiko su Moldovos užsienio reikalų viceministre Daniela Cujba. Susitikimo metu aptarti aktualūs dvišalio Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimo bei Moldovos eurointegracinės darbotvarkės klausimai. Viceministė D. Cujba taip pat informavo apie politinius procesus Moldovoje po 2020 metų pabaigoje vykusių Moldovos prezidento rinkimų ir vėliau sekusio vyriausybės atsistatydinimo.

  Pokalbio metu viceministras M. Adomėnas pabrėžė Lietuvos užsienio politikos tęstinumą – nuoseklią Lietuvos paramą Moldovos vykdomoms reformoms ir eurointegracijai, Moldovos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  Susitikime taip pat buvo aptarta Lietuvos iniciatyva dėl Europos Sąjungos (ES) pagalbos Rytų partnerystės šalims kovoje su COVID-19 (koronaviruso) pandemija.

  Viceministrai sutarė, kad reikia bendrų pastangų siekiant rezultatyvaus Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimo, kuris pateiktų atnaujintą ir ambicingą bendradarbiavimo su Asocijuotomis partnerėmis gilinimo programą. Viceministrai pažymėjo Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos bendradarbiavimo svarbą.

  Viceministras M. Adomėnas teigiamai įvertino trijų šalių užsienio reikalų ministrų iniciatyvą bendru laišku kreiptis į ES vadovybę bei šalis nares. „Šis kreipimasis bei kitos bendros iniciatyvos padės išjudinti diskusijas ES viduje dėl naujų Rytų partnerytės politikos ilgalaikių tikslų ir ambicijos. Tai ypač svarbu žvelgiant į 2027 metų Lietuvos pirmininkavimą ES,“ - teigė viceministras.