Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje aptartos Lietuvos ir Prancūzijos pozicijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais

Sukurta 2020.09.29 / Atnaujinta 2020.09.29 12:43
  Vilniuje aptartos Lietuvos ir Prancūzijos pozicijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Susitikime aptartos Lietuvos ir Prancūzijos pozicijos esminiais Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimais – dėl Europos ekonomikos atkūrimo, kovos prieš klimato kaitą, derybų su Jungtine Karalyste, nesaugios Astravo atominės elektrinės (AE).

  Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad pandemijos situacija dar kartą atskleidė, kad yra būtina  šalinti ES vidaus rinkoje tebeliekančias kliūtis, ypač paslaugų srityje. Spalio 1-2 dienomis Europos Vadovų Taryba turėtų suteikti aiškų mandatą šiam darbui.

  Lietuvos ir Prancūzijos atstovai aptarė emisijų mažinimo tikslus, kurių būtų siekiama iki 2030 metų. A. Zananavičius pabrėžė, kad Lietuva atsakingai žiūri į ES lygiu sutartų klimato kaitos tikslų įgyvendinimą bei ragina Europos Komisiją parengti išsamią poveikio analizę, kurioje būtų išaiškintas siūlomų tikslų poveikis ES valstybėms narėms ir jų ekonomikos sektoriams bei numatomų priemonių finansavimo šaltiniai. Itin svarbu, kad būtų numatytos priemonės, kurios kontroliuotų teršiančių ar nesaugių gamintojų iš trečiųjų šalių patekimą į ES rinką.

  Derybose su Jungtine Karalyste dėl ateities santykių Lietuva kviečia išlaikyti ES vienybę ir toliau konstruktyviai derėtis, siekiant plataus ir visaapimančio susitarimo.

  Viceministras A. Zananavičius kvietė Prancūziją ir toliau prisidėti sprendžiant nesaugios Baltarusijos AE klausimą. Didelę patirtį branduolines technologijos plėtojimo  patirtį turinčios Prancūzijos palaikymas yra labai svarbus, siekiant įgyvendinti ES streso testų rekomendacijas Baltarusijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

  Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualioje diskusijoje su Europos Parlamento (EP) nariais Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku ir Broniu Rope aptarė Lietuvai aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  1.jpeg

  Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »