Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje lankysis EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas

Sukurta 2017.02.10 / Atnaujinta 2017.02.10 15:18

Vasario 13–14 dienomis Vilniuje su delegacija viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotojas Douglasas Frantzas. Numatyti susitikimai su Respublikos Prezidente, Seimo pirmininku, Ministru Pirmininku, Vyriausybės kanclere, Seimo nariais, ūkio, aplinkos, teisingumo, užsienio reikalų ministrais bei Lietuvoje reziduojančiais EBPO šalių narių diplomatais.

Susitikimuose bus aptariama Lietuvos pažanga siekiant tapti EBPO nare. Daugiausia dėmesio bus skiriama aptarti Lietuvos pažangai įgyvendinant narystės reikalavimus bei rekomendacijas, teikiamas pagal 2015 m. pagal Lietuvos ir EBPO susitarimą dėl prioritetinių ūkio sričių ir vykdomų valdymo reformų peržiūrų. Būti pakviesta tapti pilnateise EBPO nare Lietuva tikisi 2018 m., jei reformos vyks pagal planą ir leis kitos aplinkybės.

Lietuva, pasinaudodama EBPO patirtimi ir ekspertize, vykdo viešosios politikos sektoriaus, investicijų liberalizavimo, valstybinių įmonių valdymo, korupcijos prevencijos, finansų, švietimo ir mokslo, inovacijų politikos, draudimo ir privačių pensijų, užimtumo, darbo bei socialinių reikalų, aplinkos politikos ir kitas reformas. Šiais metais pagrindinis dėmesys turės būti sutelktas į valstybinių įmonių valdymo gerinimą, politinės įtakos jam mažinimą, rinkos liberalizavimo priemonių įgyvendinimą, kovą prieš juridinių bei fizinių asmenų dalyvavimą korupciniuose sandoriuose. Iš viso planuojama priimti ar pakeisti apie du šimtus teisės aktų.

Narystė EBPO yra pagrįsta pamatinėmis vertybėmis, kurios apima demokratiją, teisės viršenybę, pagarbą žmogaus teisėms, pritarimą atviros ir skaidrios rinkos ekonomikos principams ir tvaraus vystymosi tikslus. EBPO yra įsipareigojusi pagerinti politikos įgyvendinimą nacionaliniame ir tarptautiniame lygyje ir aktyviai skatinti pasaulinius pokyčius bei reformas. EBPO vysto tarptautinį bendradarbiavimą, keitimąsi patirtimi ir gerosiomis praktikomis bei kurdama sąlygas atviram ir draugiškam vyriausybių dialogui.

Šios organizacijos narėmis yra kol kas tik 35 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi ir namuose taikyti geriausiai pasiteisinusias pasaulines praktikas. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.

Organizacija yra dažnai pavadinama „ekonomikos NATO“, nes jos pirmtakei Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijai, kuri padėjo vystyti Šiaurės Atlanto Sutarties organizacijos šalių narių ekonomikas, NATO konferencija Otavoje 1951 m. pavedė spręsti Europos ekonominius klausimus, įskaitant susijusius su NATO veikimu. Narystės EBPO prestižas valstybėms suteikia papildomų privalumų, tokių kaip augantis investuotojų pasitikėjimas, stabili verslo aplinka, lengvatos tarptautinėse skolinimosi rinkose, bei geresnės sąlygos šalies gyventojų iniciatyvų, verslo ir kūrybos iniciatyvoms. 

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: vasario 13 d. 16 val. Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2) vyks užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ir EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojo D. Frantzo spaudos konferencija. Ketinančių dalyvauti maloniai prašome registruotis URM svetainėje iki vasario 13 d. 15 val.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

Daugiašaliai santykiai »

„Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-2229.JPG

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata