*alt_site_homepage_image*
lt
ru

Naujienos

RSS

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS SOVETSKE

    Kovo 16  d. Sovetske  Vydūno draugijos nariai bei bičiuliai  kartu su konsulato pareigūnais  iškilmingai paminėjo 23-iąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines lietuvių bendruomenės namuose, įsikūrusiuose  Romos katalikų Kristaus prisikėlimo bažnyčios patalpose.

 

    Po kanauninko Anupro Gauronsko invokacinės maldos, susirinkusius pasveikino konsulė L.Kleimionova,  kuri paminėjo valstybės reikšmę tautos gyvenimui, pasidžiaugė aktyvėjančia „vydūniečių“ bendrijos kultūrinė veikla. Svarbios šventės proga susirinkusios taip pat pasveikino Vydūno draugijos pirmininkas  G.Jakutis. Jis paminėjo, kad lietuvių draugijos svarbiausiais tikslas yra protėvių lietuvių kalbos ir kultūros palaikymas, saugojimas bei puoselėjimas ir užtikrino, kad tai turi tapti pagrindiniu naujai įsikūrusios „vydūniečiu“ draugijos siekiu. Renginio metu konsulato ministras patarėjas B.Makauskas pristatė skirta nepriklausomybės šaukliui ir dainiui Jonui Mačiuliui – Maironiui parodą „Pavasario balsai“. Organizuotą renginį papuošė koncertinis moterų ansamblio pasirodymas.